ıki kaçak göçmen Ferecik yakınlarında Selanik-ıstanbul seferini yapan trenin altında kalarak feci şekilde can verdiler

3 Mayıs Pazartesi günün ilk saatlerinde Meriç ili Ferecik yakınlarında ilk izlenimlere göre Afrika kökenli ve 30-35 yaşlarında oldukları tahmin edilen ve Yunanistana yasal olmayan yollardan giren 2 kaçak göçmen Selanik-ıstanbul seferini yapan yolcu treninin altında kalarak feci şekilde can verdiler.

Dedeağaç-Kumçiftliği Demiryıolunun 15. km yakınlarında meydana gelen kaza öncesi gece karanlığı olmasına rağmen trenin makinisti demir yolunun üzerinde bir kişinin olduğunu fark etti ve fren yaptı. Makinist bütün çabalarına rağmen demiryolunun üzerindeki şahsın ternin altında kalarak parçalanmasına mani olamadı. Treni durduran makinist 166 Acil Ambulans servisi ile polisi aradı. Olay yerine gelen ambulansla tren altında kalarak can veren kaçak göçmenin gece karanlığında toplanan parçaları otopsi için Dedeağaç Tıp Fakültesi hastanesi morguna kaldırıldı. Kaza nedeniyle Selanik-ıstanbul seferini yapan yolcu treni kaza yerinde yaklaşik 3 saat bekletildi. 

Pazartesi sabahın ilk saatlerinde kaza yerine gelen Dedeağaç savcısı gündüzün ilk ışıklarıyla kaza yerinde incelemeye başladı. Savcı incelemesi sırasında kaza mahalline çok yakın bir  mesafede yine demiryolu güzergahında bir başka kişiye ait parçalanmış ceset daha bulundu. Kaza da hayatını kaybeden kaçak göçmenlerin iki kişi oldukları ortaya çıktı.

Kazayla ilgili soruşturmay Ferecik Emniyet müdürlüğü sürdürüyor.